Search for patents, trademarks, designs

Organisation

Overview of the management team and staff at the Norwegian Industrial Property Office (NIPO)

Director-General Assistant Director-General Legal & International Affairs Designs & Trademarks Communication & Knowledge Patents Corporate Governance Digital Services
Director-General Assistant Director-General Legal & International Affairs Designs & Trademarks Communication & Knowledge Patents Corporate Governance Digital Services

Management

Management: General Director Per A. Foss and six Directors

Direktør

Per Foss
Direktør
Stab
Toril Foss
Assisterende direktør
Karin Kofoed
Førstekonsulent

Juridisk og internasjonal

Jostein Sandvik
Avdelingsdirektør
Stab
Vegar Johnsrud
Juridisk seniorrådgiver
Karine Lutnæs Aigner
Juridisk seniorrådgiver
Hedvig Bengston
Juridisk seniorrådgiver

Design og varemerke

Ingrid Mauritzen
Avdelingsdirektør
Varemerke UNI
Maria-Pilar Mendoza Quiza
Seniorkonsulent
Asfand-yar Thathal
Førstekonsulent
Tormod Nilsen
Seniorrådgiver
Solrun Dolva
Seksjonssjef
Per Gunnar Linvik
Seniorkonsulent
Mona Svensen
Seniorkonsulent
Marianne Jorfall Ekvang
Rådgiver
Lars Paalgard Søyland
Rådgiver
Kristoffer Østvang
Seniorkonsulent
Kjersti Eide
Rådgiver
Hege Snekkermoen Nydahl
Rådgiver
Gry Murud
Seniorkonsulent
Anne Merete Dahl
Seniorkonsulent
Varemerke internasjonal
Kristoffer Leikanger Breivik
Førstekonsulent
Magnus Haugo
Førstekonsulent
Thomas Gundersen
Rådgiver
Therese Joelsen
Seniorkonsulent
Synnøve Heimdahl
Rådgiver
Mikkel Vika
Seniorkonsulent
Marianne Halvorsen
Seniorkonsulent
Line Reum
Seniorkonsulent
Hilde Zander
Rådgiver
Hanne Larder
Seksjonssjef (også for Design)
Halldis Marie Hedenstad
Seniorkonsulent
Geir Salomonsen
Rådgiver
Elin Solheim Lie
Rådgiver
Elisa Bischoff
Rådgiver
Anne Hilstad Eid
Seniorkonsulent
Juridisk D&V
Preben Valklev Vikøyr
Førstekonsulent
Hedda Høyby
Juridisk seniorrådgiver
Eva Havnerås
Juridisk rådgiver
Andreas Trondsen
Juridisk rådgiver
Tu Nhi Van
Juridisk seniorrådgiver
Trine Hvammen-Nicholson
Juridisk seniorrådgiver
Tord Hestenes
Juridisk seniorrådgiver
Siri Katrine Steudel
Juridisk seniorrådgiver
Rikke Løvsjø
Juridisk seniorrådgiver
Pål Lefsaker
Juridisk seniorrådgiver
Oluf Grytting Wie
Juridisk seniorrådgiver
Marie Smukkestad
Juridisk seniorrådgiver
Mariane Folkestad-Giry
Juridisk seniorrådgiver
Magne Arentsen
Juridisk seniorrådgiver
Karine Mathisen
Juridisk seniorrådgiver
Knut Andreas Bostad
Seksjonssjef
Hilde Helgeland
Juridisk seniorrådgiver
Gunhild Giske Skyberg
Juridisk seniorrådgiver
Fredrik Opsjøn Lindmark
Juridisk rådgiver
Christine Pahle Ombudstvedt
Juridisk seniorrådgiver
Design
Wigdis Sollie
Rådgiver
Sabrina Fregosi Maaø
Rådgiver
Kjersti Gravklev
Rådgiver
Anne Kathrin Waage
Seniorrådgiver
Varemerke nasjonal
Florentina Mathilda Østerberg Torgersen
Seniorkonsulent
Tanja Eikenes
Seniorkonsulent
Tora Helle Christiansen
Rådgiver
Svein Olav H. Sandvik
Seniorkonsulent
Siri M. Leander
Seniorrådgiver
Monika Meisler
Seksjonssjef
Lene Pedersen
Seniorkonsulent
Hege Merete Liodden
Rådgiver
Carine Nesse
Seniorkonsulent
Berit Kulbotten
Seniorkonsulent
Arild Johansen
Seniorkonsulent
Stab
Randi Lian
Førstekonsulent

Kommunikasjon og kunnskap

Bernt Boldvik
Avdelingsdirektør
Stab
Vigdis Aaserud
Førstekonsulent
Jacob Calmeyer
Seniorrådgiver
Bjarne J. Kvam
Seniorrådgiver
Kommunikasjon
Trine Anderdal Holm
Seksjonssjef
Peter Risholm
Seniorrådgiver
Liv Rasmussen
Konsulent
Lillian Evy Jakobsen
Seniorrådgiver
Kirstin Elisa Vinje
Rådgiver
Ingvild Øverby
Seniorrådgiver
Hilde Seiersten
Seniorkonsulent
Evelyn Iversen
Seksjonssjef
Anne Margaret Burnett
Seniorrådgiver
Ann Kollstrøm
Seniorrådgiver
Anita Høyer Halvorsen
Seniorkonsulent
Kunnskap
Per Ødegård
Seniorrådgiver
Maria-Pilar Mendoza Quiza
Seniorkonsulent
Merete Grytten
Seksjonssjef
Lena Solheim
Seniorkonsulent
Kaja Sommer Midttun
Rådgiver
Kenneth Bech
Seniorrådgiver
Hilde Galtung Hollseter
Rådgiver
Hildegard Bøhmer
Seniorrådgiver
Hilde Hafell
Seniorrådgiver
Elin Møller Hansen
Rådgiver
Bente Fjeldberg
Seniorrådgiver
Anne-Mette Olsen
Rådgiver

Digitale tjenester

Otto Scharff
Avdelingsdirektør
Utvikling
Espen Løvaas
Seksjonssjef
Thor Magne Langsæter
Sjefingeniør
Star Rashid
Seniorrådgiver
Son Nguyen
Rådgiver
Rune Bergedalen
Seniorrådgiver
Pål Vidar Nydahl
Seniorrådgiver
Per Thomas Kraabøl
Seniorrådgiver
Morten Aaseby
Rådgiver
Kari Blekastad Hegge
Rådgiver
Farrokh Mohammadi
Rådgiver
Bjørn Tisthammer
Seksjonssjef
Drift og sikkerhet
Roar Eivindsen Kulø Hagen
Seksjonssjef
Øystein Holm
Seniorrådgiver
May Leena Singh
Seniorrådgiver
Jean-Baptiste Giry
Seniorrådgiver
Harald Lyse
Seniorrådgiver
Hanne Cecilie Lunde
Seniorrådgiver
Christel Høgaas Rydning
Førstekonsulent
Cecilie Fossum
Seniorkonsulent
Børre Kopaas
Konsulent
Stab
Jens Petter Sollie
Seniorrådgiver
Jan Fredrik Sturm
Seniorrådgiver
Freddy Strømmen
Seniorrådgiver

Patent

Bjørn Lillekjendlie
Avdelingsdirektør
Prosess og industri
Bjørn Tisthammer
Seksjonssjef
Tove Kathrine Rognan
Senioringeniør
Ragnar Bårdsgård
Sjefingeniør
Pascal Versini
Senioringeniør
Marko Peltonen
Sjefingeniør
Joachim Frydenlund
Senioringeniør
Jan Frode Næss
Sjefingeniør
Jon Erik Fangberget
Sjefingeniør
Ingvild Røger
Senioringeniør
Fredrik Lundvall
Senioringeniør
Christin Walle Seim
Senioringeniør
Arne Fæster
Senioringeniør
Patentjuridisk
Eskil Korneliussen
Førstekonsulent
Mattis Målbakken
Førstekonsulent
Marianne Rørvik
Seksjonssjef
Patentproduksjon
Synnøve Engum
Seksjonssjef
Renate Røseth
Seniorkonsulent
Per Stenberg
Seniorkonsulent
Modhumita Barua
Førstekonsulent
Linda Kristin Sand
Seniorrådgiver
Kari Nybakk
Seniorkonsulent
Kari L. Skjeseth
Seniorkonsulent
Kari Elisabeth Elsvåg
Førstekonsulent
Hildegunn Skagen
Seniorkonsulent
Hilde Myhre-Andersen
Seniorkonsulent
Hild Danielsen
Rådgiver
Gitte Jacobsen
Seniorkonsulent
Fumiko Ito
Seniorkonsulent
Eva Irene Skaug
Seniorkonsulent
Eva Frøland
Rådgiver
Beata Malecka
Seniorkonsulent
Anette Søbstad
Rådgiver
Offshore og AI-autonome farkoster
Vesna Gardasevic
Senioringeniør
Sirak Zere Solomon
Overingeniør
Petter Von Ubisch
Overingeniør
Petter Nøklebye
Senioringeniør
Martin N. Wikheim
Sjefingeniør
Line Marjatta Nicolayssen
Senioringeniør
Knut Wigernes
Senioringeniør
Kristoffer Bakkerud
Sjefingeniør
Kai Haugseth
Sjefingeniør
Kanja Bah
Seksjonssjef
Ilyas Aouad
Senioringeniør
Daniel Westbye
Senioringeniør
Mohsen Bardestani
Senioringeniør
Bjørn Løvås
Sjefingeniør
Mohamed Muse Ali
Overingeniør
Anders Holten Løland
Overingeniør
Abraham Ghebremedhin
Senioringeniør
Arlindo Bengui André
Senioringeniør
Grønn teknologi og havbruk
Van Bich Vo
Senioringeniør
Tatiana P. Mortensen
Sjefingeniør
Tone Julseth Paulsen
Senioringeniør
Susan Vo
Senioringeniør
Øystein Skalland
Sjefingeniør
Per Midtdal
Sjefingeniør
Olav Bergheim
Sjefingeniør
Olav Alfred Aasen
Sjefingeniør
Nebojsa Gradibor Markovic
Sjefingeniør
Knut Bråten
Sjefingeniør
Kathrine Nymoen
Sjefingeniør
Jon Sletvold
Seksjonssjef
Iren Beisvåg
Sjefingeniør
Helene Oulie-Hansen
Sjefingeniør
Hege Fagerheim Rustad
Sjefingeniør
Hanne Berg Cortesi
Sjefingeniør
Elena Eilrich
Sjefingeniør
Medisinsk teknologi
Trond Lomås
Senioringeniør
Shire Elmi
Sjefingeniør
Randi Gaarder
Sjefingeniør
Natalie Schlaf
Sjefingeniør
Marianne Skånseng
Sjefingeniør
Laila Dahl
Senioringeniør
Inger Rabben
Sjefingeniør
Irene Fjeldahl Johannesen
Sjefingeniør
Heidi Evensen
Senioringeniør
Heidi Sire Berner
Sjefingeniør
Gerd Lillian Livgard
Sjefingeniør
Erlend Anderssen
Sjefingeniør
Barbro Sæther
Sjefingeniør
Anne-Terese J. Vie
Seksjonssjef
Grønn energi og task force olje
Thamir Jassim Al-Amiri
Sjefingeniør
Njål Ivar Fodnes
Sjefingeniør
Margrethe Holmer Rein
Overingeniør
Magnus Eriksson
Senioringeniør
Margrethe Stange Overå
Overingeniør
Kjell Amundsen
Sjefingeniør
Jan Ove Askautrud
Senioringeniør
John André Wilhelmsen Hodneland
Sjefingeniør
Jørgen Akselvoll
Sjefingeniør
Hai Vu Thai Nguyen
Avdelingsingeniør
Heidi Langen
Overingeniør
Gro Svehagen
Senioringeniør
Bente Aarum-Ulvås
Seksjonssjef
Bill Arlander
Sjefingeniør
Stab
Inger Sofie Næsgaard
Sjefingeniør
Camilla Hammer Hopland
Senioringeniør

Virksomhetsstyring

Marie Rasmussen
Avdelingsdirektør
Økonomi
Tove Rasch
Seniorrådgiver
Ping Chen
Seniorkonsulent
Per Gunnar Norling
Seniorrådgiver
Kirsti Engen Sturm
Rådgiver
Ingebjørg Kongshaug
Seniorkonsulent
Helge Skjervheim
Rådgiver
Helén Ohlsson Berg
Seksjonssjef
Geir-Kristian Slydahl
Seniorrådgiver
Erling Selte
Rådgiver
HR
Hilde Engerdahl Johannessen
Rådgiver
Ståle Windingstad
Seniorrådgiver
Lise Buer Sturm
Rådgiver
Lars Espen Sæhle
Seksjonssjef
Arkiv og journal
Tone Opseth
Seniorkonsulent
Thea Skogsrud Halvorsen
Seniorkonsulent
Sigrid Werner
Seksjonssjef
May Britt Iversen
Seniorkonsulent
Mari Wasseng
Seniorkonsulent
Ellen Brandshaug Olsen
Seniorkonsulent
Bente Jacobsen Falch
Seniorkonsulent
Anne Cathrine Lier
Seniorkonsulent
Anette Tobiassen
Seniorkonsulent
×

Hjelp oss å bli bedre!

Vi ønsker å samle en gruppe kunder hos oss for å få innspill om hvordan tjenestene våre fungerer.
Dato: mandag 20. januar kl. 11-12, ev. per telefon eller videomøte. Deltakere får et gavekort på 500.
Ta kontakt med oss på telefon 22 38 73 00 hvis du vil bidra.

Ja Nei