Hopp til hovedinnholdet

Søk i databasene våre

Organisasjon og ansatte

Oversikt over Patentstyrets ledergruppe og ansatte. Søk etter ansatte her.

Direktør Juridisk og internasjonal Design og varemerke Kommunikasjon og kunnskap Patent Virksomhetsstyring Digitale tjenester
Direktør Juridisk og internasjonal Design og varemerke Kommunikasjon og kunnskap Patent Virksomhetsstyring Digitale tjenester

Ledergruppen

Ledelsen i Patentstyret består av direktør Kathrine Myhre og seks avdelingsdirektører.

Les mer om ledelsen

Direktør

Kathrine Myhre
Direktør

Juridisk og internasjonal

Jostein Sandvik
Avdelingsdirektør
Stab
Vegar Johnsrud
Juridisk seniorrådgiver
Karine Lutnæs Aigner
Juridisk seniorrådgiver
Cathrine Ruud
Juridisk seniorrådgiver

Design og varemerke

Bernt Boldvik
Avdelingsdirektør
Varemerke UNI
Yrjan Kvam
Førstekonsulent
Tormod Nilsen
Seniorrådgiver
Solrun Dolva
Seksjonssjef
Per Gunnar Linvik
Rådgiver
Mona Svensen
Seniorkonsulent
Maria-Pilar Mendoza Quiza
Rådgiver
Kristoffer Østvang
Rådgiver
Kjersti Eide
Seniorrådgiver
Hege Snekkermoen Nydahl
Seniorrådgiver
Gry Murud
Rådgiver
Farhad German
Førstekonsulent
Eli Cathrine Tandberg
Førstekonsulent
Anne Merete Dahl
Rådgiver
Design
Wigdis Sollie
Seniorrådgiver
Sabrina Fregosi
Seniorrådgiver
Marie Rasmussen
Seksjonssjef
Kjersti Gravklev
Seniorrådgiver
Juridisk D&V
Tu Nhi Van
Juridisk seniorrådgiver
Trine Hvammen-Nicholson
Juridisk seniorrådgiver
Tord Hestenes
Juridisk seniorrådgiver
Siri Katrine Steudel
Juridisk seniorrådgiver
Rikke Løvsjø
Juridisk seniorrådgiver
Pål Lefsaker
Juridisk seniorrådgiver
Preben Valklev Vikøyr
Juridisk rådgiver
Oluf Grytting Wie
Juridisk seniorrådgiver
Marie Smukkestad
Juridisk seniorrådgiver
Mariane Folkestad-Giry
Juridisk seniorrådgiver
Magnus Haugo
Juridisk rådgiver
Magne Arentsen
Juridisk seniorrådgiver
Kristoffer Leikanger Breivik
Juridisk rådgiver
Knut Andreas Bostad
Seksjonssjef
Jeanette Wu
Rådgiver
Jakob Haugan
Rådgiver
Hilde Helgeland
Juridisk seniorrådgiver
Hedda Høyby
Juridisk seniorrådgiver
Gunhild Giske Skyberg
Juridisk seniorrådgiver
Eva Havnerås
Juridisk rådgiver
Christine Pahle Ombudstvedt
Juridisk seniorrådgiver
Asfand-yar Thathal
Juridisk rådgiver
Andreas Trondsen
Juridisk rådgiver
Varemerke nasjonal
Tora Helle Christiansen
Seniorrådgiver
Tanja Eikenes
Rådgiver
Svein Olav H. Sandvik
Rådgiver
Siri M. Leander
Seniorrådgiver
Omar Ilyas
Førstekonsulent
Monika Meisler
Seksjonssjef
Marianne Mongstad
Førstekonsulent
Liv Fallberg
Førstekonsulent
Lene Pedersen
Rådgiver
Hege Merete Liodden
Seniorrådgiver
Florentina Mathilda Østerberg Torgersen
Seniorkonsulent
Carine Nesse
Seniorkonsulent
Tel: +
Berit Kulbotten
Seniorkonsulent
Varemerke internasjonal
Thomas Gundersen
Seniorrådgiver
Therese Joelsen
Rådgiver
Synnøve Heimdahl
Seniorrådgiver
Runar Holiløkk-Tjelta
Førstekonsulent
Mikkel Vika
Rådgiver
Marianne Halvorsen
Rådgiver
Line Reum
Seniorkonsulent
Hanne Larder
Seksjonssjef
Halldis Marie Hedenstad
Seniorkonsulent
Geir Salomonsen
Seniorrådgiver
Elisa Bischoff
Seniorrådgiver
Elin Solheim Lie
Seniorrådgiver
Anne Hilstad Eid
Seniorkonsulent
Stab
Randi Flor Lian
Seniorkonsulent

Kommunikasjon og kunnskap

Elisabet Mæland Fosse
Avdelingsdirektør
Kommunikasjon
Vilde Brandtzæg Clausen
Innholdsprodusent
Trine Anderdal Holm
Seniorrådgiver
Rita Cicconi
Seniorrådgiver
Peter Risholm
Seniorrådgiver
Marius Nilsen
Lærling
Maria Røset Bakkene
Lærling
Liv Rasmussen
Konsulent
Lillian Evy Jakobsen
Seniorrådgiver
Kirsti Wiik
Seniorrådgiver
Ingvild Øverby
Seniorrådgiver
Hilde Seiersten
Seniorkonsulent
Evelyn Iversen
Seksjonssjef
Anne Margaret Burnett
Seniorrådgiver
Anita Høyer Halvorsen
Seniorkonsulent
Kunnskap
Per Ødegård
Seniorrådgiver
Merete Grytten
Seksjonssjef
Lena Solheim
Seniorkonsulent
Kenneth Bech
Seniorrådgiver
Iveta Cirule
Seniorkonsulent
Hilde Hafell
Seniorrådgiver
Hilde Galtung Hollseter
Rådgiver
Elin Møller Hansen
Rådgiver
Birte Løken
Seniorkonsulent
Bente Fjeldberg
Seniorrådgiver
Anne-Mette Olsen
Rådgiver
Anne Kathrin Waage
Seksjonssjef
Stab
Jonas Min Knarvik
Administrativ tilsetting
Tel: +
Jacob Calmeyer
Seniorrådgiver
Bjarne J. Kvam
Spesialrådgiver

Digitale tjenester

Otto Scharff
Avdelingsdirektør
Drift og sikkerhet
Øystein Holm
Seniorrådgiver
Roar Eivindsen Kulø Hagen
Seksjonssjef
May Leena Singh
Seniorrådgiver
Jean-Baptiste Giry
Seniorrådgiver
Harald Lyse
Seniorrådgiver
Hanne Cecilie Lunde
Seniorrådgiver
Graham O'Brien
Seniorrådgiver
Christel Rydning Høgaas
Førstekonsulent
Cecilie Fossum
Seniorkonsulent
Børre Kopaas
Førstekonsulent
Aaron Voltaire Ramos
Konsulent
Utvikling
Thor Magne Langsæter
Sjefingeniør
Star Rashid
Seniorrådgiver
Son Nguyen
Rådgiver
Rune Bergedalen
Seniorrådgiver
Pål Vidar Nydahl
Seniorrådgiver
Per Thomas Kraabøl
Seniorrådgiver
Morten Aaseby
Rådgiver
Migle Grønbekk
Seniorrådgiver
Kari Blekastad Hegge
Rådgiver
Farrokh Mohammadi
Rådgiver
Espen Løvaas
Seksjonssjef
Stab
Jens Petter Sollie
Seniorrådgiver
Jan Fredrik Sturm
Seniorrådgiver
Freddy Strømmen
Seniorrådgiver

Patent

Bjørn Lillekjendlie
Avdelingsdirektør
Grønn teknologi og havbruk
Øystein Skalland
Sjefingeniør
Van Bich Vo
Senioringeniør
Tone Julseth Paulsen
Senioringeniør
Tatiana P. Mortensen
Sjefingeniør
Susan Vo
Senioringeniør
Olav Bergheim
Sjefingeniør
Olav Alfred Aasen
Sjefingeniør
Nebojsa Gradibor Markovic
Sjefingeniør
Knut Bråten
Sjefingeniør
Kathrine Nymoen
Sjefingeniør
Jon Sletvold
Seksjonssjef
Iren Beisvåg
Sjefingeniør
Hege Fagerheim Rustad
Sjefingeniør
Hanne Berg Cortesi
Sjefingeniør
Elena Eilrich
Sjefingeniør
Prosess og industri
Vesna Gardasevic
Sjefingeniør
Tove Kathrine Rognan
Senioringeniør
Pascal Versini
Senioringeniør
Marko Peltonen
Sjefingeniør
Katja Sofie Støren Sverdlilje
Senioringeniør
Jon Erik Fangberget
Sjefingeniør
Joachim Frydenlund
Senioringeniør
Jan Frode Næss
Sjefingeniør
Ingvild Røger
Senioringeniør
Fredrik Lundvall
Senioringeniør
Christin Walle Seim
Sjefingeniør
Bjørn Tisthammer
Seksjonssjef
Bjørn S. Andersen
Senioringeniør
Bente Aarum-Ulvås
Sjefingeniør
Arne Fæster
Senioringeniør
Medisinsk teknologi
Trond Lomås
Senioringeniør
Torgrim Aanestad
Avdelingsingeniør
Shire Elmi
Sjefingeniør
Randi Gaarder
Sjefingeniør
Marita Westhrin
Senioringeniør
Marianne Skånseng
Sjefingeniør
Laila Dahl
Sjefingeniør
Irene Fjeldahl Johannesen
Sjefingeniør
Inger Rabben
Sjefingeniør
Ida Sofia R. Stenhagen
Senioringeniør
Heidi Sire Berner
Sjefingeniør
Heidi Evensen
Senioringeniør
Gerd Lillian Livgard
Sjefingeniør
Gary George McGinley
Senioringeniør
Erlend Anderssen
Sjefingeniør
Chris Daniel Toft
Avdelingsingeniør
Barbro Sæther
Sjefingeniør
Anne-Terese J. Vie
Seksjonssjef
Offshore, Maritim og IKT
Thomas Sharman
Senioringeniør
Sirak Zere Solomon
Senioringeniør
Petter Nøklebye
Sjefingeniør
Mohsen Bardestani
Senioringeniør
Mohibb Malik
Overingeniør
Mohamed Muse Ali
Senioringeniør
Martin N. Wikheim
Sjefingeniør
Line Marjatta Nicolayssen
Sjefingeniør
Kristoffer Bakkerud
Sjefingeniør
Knut Wigernes
Sjefingeniør
Kanja Bah
Seksjonssjef
Ilyas Aouad
Sjefingeniør
Guro Brækken
Senioringeniør
Daniel Westbye
Senioringeniør
Bjørn Løvås
Sjefingeniør
Arlindo Bengui André
Sjefingeniør
Anders Holten Løland
Overingeniør
Abraham Ghebremedhin
Senioringeniør
Energi- og måleteknikk
Thamir Jassim Al-Amiri
Sjefingeniør
Njål Ivar Fodnes
Sjefingeniør
Margrethe Stange Overå
Senioringeniør
Margrethe Holmer Rein
Senioringeniør
Magnus Eriksson
Sjefingeniør
Kjell Amundsen
Sjefingeniør
Kai Håkon Eriksen
Avdelingsingeniør
Jørgen Akselvoll
Sjefingeniør
John André Wilhelmsen Hodneland
Sjefingeniør
Jenny Bolle
Avdelingsingeniør
Jan Ove Askautrud
Senioringeniør
Håvard Saksvikrønning
Senioringeniør
Heidi Langen
Overingeniør
Hai Vu Thai Nguyen
Overingeniør
Gro Svehagen
Senioringeniør
Geirfinn Eide
Seksjonssjef
Bill Arlander
Sjefingeniør
Patentproduksjon
Synnøve Engum
Seksjonssjef
Renate Røseth
Seniorkonsulent
Per Stenberg
Seniorkonsulent
Modhumita Barua
Førstekonsulent
Linda Kristin Sand
Seniorrådgiver
Kari Nybakk
Seniorkonsulent
Kari L. Skjeseth
Seniorkonsulent
Ine Elena Newbold
Førstekonsulent
Hildegunn Skagen
Seniorkonsulent
Hilde Myhre-Andersen
Seniorkonsulent
Hild Danielsen
Rådgiver
Helene Oulie-Hansen
Seniorkonsulent
Gitte Jacobsen
Seniorkonsulent
Fumiko Ito
Seniorkonsulent
Eva Frøland
Rådgiver
Beata Malecka
Seniorkonsulent
Anette Søbstad
Rådgiver
Offshore, maritim og IKT
Thomas Sharman
Senioringeniør
Sirak Zere Solomon
Senioringeniør
Petter Nøklebye
Sjefingeniør
Mohsen Bardestani
Senioringeniør
Mohibb Malik
Overingeniør
Mohamed Muse Ali
Senioringeniør
Martin N. Wikheim
Sjefingeniør
Line Marjatta Nicolayssen
Sjefingeniør
Kristoffer Bakkerud
Sjefingeniør
Knut Wigernes
Sjefingeniør
Kanja Bah
Seksjonssjef
Ilyas Aouad
Sjefingeniør
Guro Brækken
Senioringeniør
Daniel Westbye
Senioringeniør
Bjørn Løvås
Sjefingeniør
Arlindo Bengui André
Sjefingeniør
Anders Holten Løland
Overingeniør
Abraham Ghebremedhin
Senioringeniør
Patentjuridisk
Mattis Målbakken
Juridisk rådgiver
Mathias Johnsen Hildershavn
Juridisk rådgiver
Ingrid Mauritzen
Seksjonssjef
Eskil Korneliussen
Juridisk rådgiver
Stab
Ingrid Hanna Wadahl

Virksomhetsstyring

Marianne Rørvik
Avdelingsdirektør
Økonomi
Tove Rasch
Seniorrådgiver
Suhaib Ilyas
Førstekonsulent
Ping Chen
Seniorkonsulent
Per Gunnar Norling
Seniorrådgiver
Kirsti Engen Sturm
Seniorrådgiver
Katrine Ferrao Hofstad
Regnskaps- og analyserådgiver
Ingebjørg Kongshaug
Rådgiver
Henning Samset Ruud
Seniorrådgiver
Helge Skjervheim
Rådgiver
Helén Ohlsson Berg
Seksjonssjef
Erling Selte
Rådgiver
Amal Karmi
Innkjøpsansvarlig
Arkiv og journal
Thea Skogsrud Halvorsen
Seniorkonsulent
Sigrid Werner
Rådgiver
May Britt Iversen
Seniorkonsulent
Mari Wasseng
Rådgiver
Ina Høj Hinden
Seniorrådgiver
Hege Tangen
Førstekonsulent
Gry Anita Hemsing
Seksjonssjef
Ellen Brandshaug Olsen
Seniorkonsulent
Bente Jacobsen Falch
Seniorkonsulent
Arild Johansen
Seniorkonsulent
Anne Cathrine Lier
Rådgiver
Anette Tobiassen
Seniorkonsulent
HR
Ståle Windingstad
Seniorrådgiver
Lise Buer Sturm
Rådgiver
Lars Espen Sæhle
Seksjonssjef
Knut Wattum
Seksjonssjef
Hilde Engerdahl Johannessen
Rådgiver

Stab

Virksomhetsstyring
Erik Olsson
Rådgiver