Frokostmøte for IP-praktikere og administratorer 

Siste nytt om digitale verktøy og formalia ved patent-, varemerke- og designsøknader.

En kvinnelig IP-assistent som smiler.

Bli oppdatert på Patentstyrets formaliabehandling, endringer i dokumentasjonskrav og tidsfrister. Få viktig informasjon om nye digitale verktøy og IP-relaterte saker.   

Dette er et årlig frokostmøte som retter seg mot deg som er IP-praktiker, assistent eller administrator og jobber med formalia. Våre saksbehandlere og utviklere informerer om Patentstyrets formalia-behandling, nye digitale verktøy og andre endringer av betydning for arbeidet ditt.

Sentrale tema 

  • Nye skjemaer i Altinn
  • Nyheter i Søk og andre digitale tjenester
  • Hvordan kan vi påvirke at KI gir riktig IP-svar

Vi brukertester digitalt innhold

På dette arrangementet deler vi nye ideer til videreutvikling og brukertester digitale løsninger. Deltar du hos Patentstyret får du muligheten til å komme med innspill og tilbakemeldinger under frokostmøtet.
Er du webinardeltaker får du muligheten til å gi tilbakemelding ved å melde deg på brukertesting, som gjennomføres på et senere tidspunkt.

Hvis du velger å delta fysisk, får du frokost og muligheten til å mingle med andre i samme bransje. Registrering og frokost fra kl. 08.15 - 08.45. 

For hvem? 

Dette frokostmøtet er perfekt for deg som jobber som IP-praktiker, assistent eller administrator og har fokus på formalia når du sender inn patent-, varemerke- og designsøknader.

Detaljer

  • 08:45 - 08:50

    Velkommen

    Anne Cathrine Lier, rådgiver, Virksomhetsstyring

  • 08:50 - 09:00

    Korrespondanse i Patentstyret - beste praksis

    Anne Cathrine Lier, rådgiver, Virksomhetsstyring

  • 09:00 - 09:10

    Kunstig intelligens (KI) i Patentstyret

    Tom Thoresen, seksjonssjef, Digitale tjenester

  • 09:30 - 09:45

    Nytt i søketjenesten | Nytt om betaling

    Migle Grønbekk, seniorrådgiver, Digitale tjenester

  • 09:45 - 10:00

    Hjemmesiden: Når KI gir IP-svar

    Henni Haraldsen, seniorrådgiver, Marked og kommunikasjon

  • 10:00 - 10:30

    Brukertesting av digitalt innhold

    Deltar du hos Patentstyret får du muligheten til å komme med innspill og tilbakemeldinger på stands i kurslokalet på Helsfyr.
    Er du webinardeltaker, får du muligheten til å gi tilbakemelding ved å melde deg på brukertesting, som gjennomføres på et senere tidspunkt.

  • Anne Cathrine Lier

  • Tom Thoresen

    Tom Thoresen er seksjonsleder i Patentstyret og har ansvar for å utvikle etatens digitale kundeløsninger. Han har vært en intern pådriver for å utnytte mulighetene innen kunstig intelligens og har blant annet initiert og ledet et proof-of-concept-prosjekt for å etablere en KI-plattform i Patentstyret. Thoresen har lang erfaring fra IT og programvareutvikling, blant annet gjennom mange år i konsulentbransjen.

  • Trine Anderdal Hom

    Trine har ansvar for Produktvelgeren og for Patentstyrets skjemaer i Altinn.

  • Migle Grønbekk

    Migle Grønbekk er produkteier i Patentstyret med ansvar for Søketjenesten, Mine saker, Tidende og betaling av årsavgifter og fornyelser. Med bakgrunn fra patentfullmektigbransjen og noen år i Patentstyret har hun god forståelse for både brukerbehov og fagsystemer.

  • Henni Lind Haralsen

    Henni Lind Haraldsen er produktleder for web i Patentstyret og et tverrfaglig produktteam som jobber med Patentstyrets nettsider. Hun kombinerer strategisk produktledelse med operativ forståelse av innhold, teknologi og brukerbehov, og har et særlig fokus på helhetlig brukerreise, smidig utvikling og verdiskapende leveranser.